Przyjęło się, że dobre lokale biurowe to przede wszystkim korzystne położenie i estetyczne wnętrza w nowocześnie zaprojektowanym budynku. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważne są rozwiązania technologiczne, zatem wybierając miejsce dla firmy, uważnie sprawdzaj jakość łączy internetowych.

Dlaczego ogólnie pojęta „jakość internetu” ma kluczowe znaczenie? Ponieważ decyduje o komforcie i efektywności pracy, standardzie obsługi klienta oraz komunikacji ze światem, sprawnej pracy z zasobami w chmurze, a nade wszystko – o ciągłości operacji. Loftmill od dawna współpracuje z Grupą 3S, która jest jednym z liderów usług teleinformatycznych w Polsce. To dało nam możliwość gwarantowania najemcom szybkich, niezawodnych i bezpiecznych łączy internetowych. Wbrew pozorom, nie są one wcale standardem w wielu polskich biurach.

Wydajna i redundantna sieć

Powszechnie przyjmuje się, że najważniejszy wyróżnik dobrego internetu to jego prędkość. Oferowane we wszystkich lokalizacjach Loftmill 1000mbps (1Gbps) to bardzo dobry wynik, który umożliwia sprawną pracę firmy. Warto jednak zwrócić także uwagę na redundancję sieci, ponieważ to czynnik krytyczny dla firm, które realizują procesy online. Redundancja to inaczej ponadstandardowe zabezpieczenie łączy (np. światłowodów), a także wszystkich innych elementów infrastruktury sieciowej, które zapewniają firmie dostęp do internetu.

Takie zabezpieczenie gwarantuje funkcjonowanie sieci nawet jeśli łącze główne zostanie uszkodzone w trakcie robót budowlanych, obsunięcia ziemi czy innych wydarzeń losowych. To możliwe, bo sieć została doprowadzona do naszych biur  dwiema niezależnymi trasami. Redundancja sieci to czynnik kluczowy, jeżeli Twoja firma zarabia dzięki działaniom online. Dotyczy to firm z branż IT, e-commerce, finansowej czy reklamowej. Przerwa w dostępie do sieci oznacza dla nich kosztowne przestoje, brak kontaktu z klientem i możliwości przesłania ważnych plików czy zakłócenia albo zerwanie telekonferencji. Redundancja to nie udogodnienie, ale warunek konieczny dla każdego biznesu bezpiecznie działającego w internecie.

Stabilne, ale elastyczne łącza

Współpraca z firmą 3S, dzięki jej wieloletniemu doświadczeniu, zapewnia nam stałą efektywność i zwinność działania. Najemcy nierzadko oczekują od nas uruchamiania w krótkim czasie dedykowanych łączy. Wybraliśmy Grupę 3S dla elastycznie zaprojektowanej sieci i efektywnego podejścia biznesowego.

Dzięki naszej współpracy możemy naszym klientom gwarantować bezpieczeństwo korzystania z sieci. Również dlatego, że co najmniej raz na pół roku, a także kiedy pojawi się potrzeba, przeprowadzane są testy bezpieczeństwa, między innymi pod kątem ewentualnych ataków hakerskich. Wnikliwie sprawdzamy, czy urządzenia sieciowe i systemy serwerowe Loftmill są zaktualizowane i odporne na próby nieautoryzowanego dostępu z zewnątrz.

Bezpieczne łącze stało się strategicznie ważne, kiedy na całym świecie praca przeszła w znacznym stopniu na tryb zdalny. Wiele firm sygnalizowało wtedy, że parametry ich sieci są niewystarczające i  nie pozwalają na szybki przesył danych. Znacznie zwiększyło się znaczenie miejsc, w których wydajność łączy pozwala wydajnie pracować bez zakłóceń. Właśnie dlatego szybka i całkowicie bezpieczna sieć stała się jednym z fundamentalnych elementów naszej oferty.

Szukasz serwisowanego biura? Przeczytaj: https://loftmill.com/oferta/biura-serwisowane/

 

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania albo chciałbyś umówić się na spotkanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

+48-12-376-42-94

letsgo@loftmill.com

Wypełnij formularz

Napisz do nas