Dla kogo przeznaczona jest powierzchnia elastyczna?

W ostatnim roku zaobserwowano wzrost zainteresowania powierzchnią elastyczną. Wynika to z faktu, że zmienił się model pracy. Pandemia spowodowała przejście przez wiele firm na pracę zdalną, a po pierwszym roku przedsiębiorcy dostrzegli większe zainteresowanie pracą hybrydową. Pracownicy chętniej pracują z domu i chcą tylko kilka dni pracować z biur. Dla kogo przeznaczona jest powierzchnia elastyczna? Jak sytuacje kryzysowe wpływają na biurową powierzchnię flex? Czy Twoje biuro może być bliżej pracowników? Odpowiedzi udzielają eksperci Piotr Augustyn oraz Joanna Nowak – Pawelec.

Jak sytuacje kryzysowe wpływają na biurową powierzchnię flex?

Sytuacje kryzysowe powodują, że firmy myślą o zmianie strategii wobec miejsca pracy. Rozważają one wykorzystanie to tego dostępnej na rynku oferty biurowej powierzchni flex. Powierzchnia elastyczna spełnia coraz więcej wymagań klientów i norm sanitarnych. Klienci poszukują takich rozwiązań, szczególnie jeśli czas obowiązywania umowy najmu jest krótszy niż w przypadku wynajmu tradycyjnego. Powierzchnia elastyczna daje możliwości zmiany rozmiaru wynajmowanego biura w przypadku szybkiej ekspansji lub redukcji miejsc pracy. Początek 2020 roku pokazał ogromny wzrost udziału powierzchni flex w ogólnej liczbie powierzchni biurowych na rynku nieruchomości. Pandemia na chwilę spowolniła ten rozwój, jednak już po pierwszym lockdownie można było zaobserwować zainteresowanie powrotem do biur. Aktualnie sytuacja za wschodnią granicą rozwija się dynamicznie. Napływ dużej ilości obcokrajowców może spowodować konieczność zatrudniania nowych pracowników przez polskie firmy. To z kolei przełoży się na wzrost zapotrzebowania na powierzchnie biurowe w wielu miastach. Powierzchnia elastyczna jest najkorzystniejszym z rozwiązań na zmieniające się warunki gospodarcze i ekonomiczne.

Czy Twoje biuro może być bliżej pracowników?

Korzystając z powierzchni elastycznej, ta powierzchnia jest tylko dla Ciebie. Dzięki ofercie Loftmill w wielu miastach możesz być jeszcze bliżej swoich pracowników. Współcześni przedsiębiorcy chcą biur szytych na miarę. Staramy się dopasować do zmieniającej się sytuacji biznesowej i ekonomicznej każdego z naszych klientów. Powierzchnia elastyczna wpisuje się w dzisiejszą kulturę „instant” – na żądanie. Wszystko na już. Szybko i dobrze. Zainteresowanie również okazują duże korporacje, które doceniają biura serwisowane . To także rodzaj powierzchni elastycznej, tylko na szerszą skalę. W przypadku realizacji dodatkowych projektów duże korporacje decydują się na oddelegowanie zespołów projektowych i często wykorzystują do tego operatorów elastycznych powierzchni biurowych. To znacznie ułatwia im logistykę. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na zatrudnienie specjalistów najwyższej klasy i nie ograniczać się do jednej lokalizacji. Wzrost zatrudnienia i powodzenie projektu wpływa na rozwój korporacji oraz umacnia jej pozycję na rynku. Twoje biuro może być bliżej pracowników. Zarówno logistycznie, jak i stacjonarnie. O udogodnieniach dla pracowników w przestrzeniach flex pisaliśmy tutaj.

Dla kogo przeznaczona jest powierzchnia elastyczna?

Kształtuje się nowy, hybrydowy model pracy. Bardzo ważną rolę odgrywa w nim powierzchnia elastyczna. W tym modelu większość pracowników pracuje hybrydowo tzn. raz z domu, a raz z biura. To powoduje, że firma może zatrudniać pracowników w wielu miastach. Dzięki powierzchni biurowej typy flex nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma korzystała z biur w różnych lokalizacjach.

Wynika z tego, że powierzchnia elastyczna jest dla małych i dużych firm. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie:

  • krótkoterminowe umowy najmu,
  • innowacyjne wyposażenie biur,
  • niskie koszty utrzymania biura,
  • rozwiązania abonamentowe,
  • możliwość dopasowania powierzchni do aktualnego rozwoju firmy.

Dzisiejsze firmy podkreślają, że dla nich nadrzędną wartością jest elastyczność warunków i długości trwania najmu. Abonament pozwala na dostęp do różnych lokalizacji dla jednej firmy. Jesteśmy operatorem, który oferuje wiele lokalizacji w różnych miastach. Kraków, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Rzeszów. W tym roku pojawią się biura z powierzchnią elastyczną w Lublinie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie. 

Skontaktuj się z nami

Masz pytania albo chciałbyś umówić się na spotkanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

+48-12-376-42-94

letsgo@loftmill.com

Wypełnij formularz

Napisz do nas